Private, hands-on cooking class for 1-4 learners
$350.00 (Plus Food & NYS Sales Tax)
Includes: Pre Lesson Consultation / Recipes / Grocery Shopping / Lesson Planning
Average lesson time:3 hours
Lessons requiring more than 3 hours are ok, but may be subject to additional fee
Each additional learner (After 4ppl)- $75.00
Payment in full is due at beginning of lesson*
*Rough cost of groceries can be worked out during free consultation or prior to lesson*
*Consultation must be done at least 3 days before cooking class, during which date & time of lesson can be worked out 😁 *
*If you have any questions about pricing please feel free to email them to ChefMichael@716kitchenskills.com*